4 zasady kompleksowości w odchudzaniu według Konrada Gacy

4 zasady kompleksowosci w odchudzaniu

Czym jest mądre odchudzanie? Dlaczego żadnego z czterech filarów nie należy pomijać, jeśli zależy nam na zadowalających rezultatach utraty wagi? Oto 5 zasad kompleksowości w odchudzaniu według Konrada Gacy.

Mądre odchudzanie polega na holistycznym podejściu do problemu nadwagi przy równoczesnym indywidualnym dopasowaniu procesu do pacjenta. Kompleksowość jest kluczem w walce z otyłością. Bez odpowiednio dobranej diety redukcyjnej, bez aktywności fizycznej, a wreszcie bez efektywnej regeneracji i codziennego zapasu motywacji, redukcja wagi będzie niezdrowa, męcząca oraz niezadowalająca.

1. Zdrowe odżywiane to podstawa

Sposób odżywiania ma największy wpływ na sylwetkę i nawet najbardziej katorżniczy trening nie będzie miał sensu, jeśli nie przygotujesz do niego ciała odpowiednią dietą, dostosowaną indywidualnie do stanu zdrowia.

4 zasady kompleksowosci w odchudzaniu

2. Aktywność fizyczna jest ważna!

Uprawianie sportu jest podporą zdrowej diety: wspomaga ujędrnianie ciała, przyśpiesza metabolizm i wyzwala endorfiny, dzięki którym czujemy się szczęśliwi i pełni energii. Człowiek regularnie trenujący jest po prostu zdrowszy: silniejszy, sprawniejszy i bardziej dotleniony. Tak jak dieta, tak i plan aktywności fizycznej powinien być ułożony indywidualnie, biorąc przy tym pod uwagę zdolności wysiłkowe i ograniczenia fizyczne pacjenta. Trening powinien być różnorodny i na początku umiarkowanie intensywny, aby nie przeforsować organizmu.

3. Skuteczna regeneracja organizmu

Na efektywną regenerację składają się w szczególności dwa czynniki: odpoczynek i suplementacja. To mit, że dobry trening odchudzający to taki, który wykonuje się codziennie. Regularność jest ważna, ale trzeba pamiętać także o przerwach, podczas których ciało będzie mogło odpocząć i odbudować nadwyrężone ćwiczeniami mięśnie. Mogą w tym pomóc odpowiednio dobrane suplementy. Warto sięgnąć np. po preparaty bazujące na naturalnych składnikach albo po koktajle regeneracyjne.

4 zasady kompleksowosci w odchudzaniu

4. Codzienna dawka motywacji

Wytrwanie w diecie i na treningu wspomoże odpowiednie nastawienie. Pamiętaj o celu, do którego dążysz. Niech to codziennie Cię motywuje do dalszej walki o swoje marzenia: lepsze zdrowie, dobrą sylwetkę, codzienny uśmiech na twarzy. Teraz jest czas Twojej zmiany na lepsze. Nie poddawaj się! Jeśli zdarzają Ci się chwile zwątpienia, sięgnij po książkę motywacyjną „Obudź w sobie wojownika. Siła motywacji” albo obejrzyj film motywacyjny na kanale Youtube „Konrad Gaca Motywacja”. Nie bój się sięgać po motywację – jest niezbędna do osiągnięcia Twojego celu.

Odchudzanie może być wspaniałą przygodą, która dodatkowo zakończy się wielkim sukcesem. 4 filary mądrego odchudzania dają Ci narzędzia i wiedzę do zrobienia pierwszego kroku: podjęcia decyzji i rozpoczęcia walki o lepsze „ja”. Kompleksowo!