Czym jest regeneracja?

ajważniejszym sposobem regeneracji fizycznej powinna być dieta

Jak podaje słownik PWN, regeneracja to odzyskiwanie zdrowia, sprawności fizycznej, równowagi psychicznej itp. Jakie konkretnie działania składają się na dobrą i efektywną odnowę?

W pędzie dnia codziennego wielu z nas zapomina o tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełni odpoczynek. Ciało i umysł nie są bowiem maszynami, które mogą pracować bez przerwy na najwyższych obrotach. Regeneracja powinna więc obejmować całokształt naszego organizmu.

Najważniejszym sposobem regeneracji fizycznej powinna być dieta. Bez względu na to czy wysiłek był fizyczny czy intelektualny, odpowiednio dobrane składniki pomogą nam szybko wrócić do pełnej sprawności. Warto skupić się zwłaszcza na dobrych źródłach białka, które buduje nasze mięśnie oraz na witaminach, które, zwłaszcza przy wytężonej pracy, szybko uchodzą z organizmu. Białko znajdziemy w mięsie dobrej jakości, witaminy zaś w świeżych warzywach i owocach.

ajważniejszym sposobem regeneracji fizycznej powinna być dieta

W trosce o regenerację organizmu warto posiłkować się również dobrymi suplementami. Szczególnie polecany jest kompleksowy Vitamin King, który zawiera najważniejsze witaminy niezbędne w suplementacji regeneracyjnej. Równie ważny jest także koenzym Q10, który działa wielofunkcyjnie na wzmocnienie organizmu i działa profilaktycznie przeciwnowotworowo.

Sen to także regeneracja. Ciało i umysł wchodzą wtedy w stan głębokiego relaksu. Warto więc zadbać o komfort snu. Pomoże tu wcześniejsze wywietrzenie pokoju i dobranie odpowiedniego dla nas materaca do spania. Warto także zdecydować się na optymalną długość snu. Okazuje się bowiem, że zbyt długie spanie może równie źle wpłynąć na nasze samopoczucie, tak jak skrócenie tego czasu do minimum.

Sen – dlaczego jest taki ważny?

To, co sprawia nam przyjemność, również może być formą regeneracji. Jeśli naszym hobby są spacery, ćwiczenia albo wędkarstwo, nie wahajmy się poświęcić na to czasu po męczącym dniu w pracy.

Odpowiednia regeneracja ciała jest gwarantem sprawnego funkcjonowania na co dzień. Warto poświęcić czas na odpoczynek, uspokojenie myśli i zadbanie o siebie, bo takie postępowanie będzie procentować zdrowiem i dobrym samopoczuciem.