Mądre odchudzanie to zdrowe odchudzanie – 10 niezbędnych zasad

owoce i warzywa

Odchudza się można na wiele sposobów, ale tylko zdrowe podejście do tego tematu gwarantuje Ci sukces, który nie zakończy się wraz z dietą. Mądre i zdrowe odchudzanie to takie, które nauczy nas już na całe życie, jak należy się odżywia, aby już zawsze cieszy się zdrową sylwetką. Wystarczy przestrzega 10 niezbędnych zasad, aby to osiągnąć!

Odchudzanie jest tematem nieustannie powtarzającym się w mediach i postanowieniach noworocznych. W dobie epidemii otyłości sposób na zrzucanie wagi nie powinien stanowi tajemnicy dla nikogo, jednak wciąż w społeczeństwie pokutuje wiele błędnych, a nawet niebezpiecznych dla zdrowia, mitów. Tymczasem, aby chudnąć zdrowo i trwale, wystarczy zastosować się do kilku zasad. Jeśli jednak czujesz, że w Twoim przypadku to nie wystarczy – zgłoś się jak najszybciej do specjalisty, który pomoże Ci osiągnąć wymarzony efekt.

Regularność posiłków

Nic tak nie przyspieszy metabolizmu jak regularne przyjmowane pokarmów. Miarowość w jedzeniu nie pozwoli nam także cierpię z powodu uczucia głodu.

Planowanie menu

Spontaniczność w jedzeniu skłania do tego, by sięgnąć po szybkie, ale niezdrowe przekąski, pełne soli i cukru. Zaplanowanie menu z góry i wcześniejsze zakupy pozwolą nam uniknąć tego błędu.

Madre odchudzanie to zdrowe odchudzanie_

Pożywne śniadanie

Udany dzień nie może rozpocząć się inaczej jak od sycącego śniadania. Zadbajmy, aby znalazły się w nim białko i tłuszcz oraz dobre węglowodany, a na długo pozostaniemy najedzeni i będziemy mieli siłę do działania.

Białkowa kolacja

Białko przyspieszy spalanie w nocy i sprawi, że rano nie dopadnie nas wilczy głód. Ten składnik nie przeszkodzi także w szybkim i głębokim zaśnięciu.

Mniej soli i cukru

Sól i cukier przyczyniają się do wzrostu ciśnienia, a to prosta droga do chorób krążenia i nadwagi. Warto zmniejszy ich spożywanie, a niezbędną ilość zastąpi świeżymi ziołami i zdrowszymi zamiennikami, np. cukrem brzozowym.

Odpowiednie nawodnienie

Woda pomaga w trawieniu i transporcie składników odżywczych po organizmie. Dobrze jest wyrobi w sobie nawyk regularnego picia i nigdy nie doprowadza do odwodnienia.

Madre odchudzanie to zdrowe odchudzanie

Zdrowe tłuszcze

Dobre tłuszcze znajdziemy w orzechach i tłustych rybach morskich.

Zbawienny ruch

Sport znacznie przyspieszy odchudzanie, ale także doda nam energii i wspomoże produkcję hormonów szczęścia. Znajdźmy przynajmniej 3 godziny tygodniowo na aktywność fizyczną, a nasze ciało szybko odczuje dobrą zmianę.

Pozytywna motywacja

Nasze nastawienie ma znaczenie! Pamiętajmy, że walczymy o lepsze zdrowie i dobrą sylwetkę. Codzienną motywację wspierajmy pozytywnymi książkami, muzyką i przykładami osób, którym się udało.

Madre odchudzanie to zdrowe odchudzanie

Wszechobecna dobra energia

Wsparcie ze strony rodziny i przyjazna odchudzającym się osobom siłownia będzie dodatkowym motywatorem do wprowadzania zmian.

Odchudzanie to sprawa złożona, ale zamiast błądzić i narażać swoje zdrowie na szwank, można od razu podejść do tego rozsądnie. Ważne, żeby pamięta o tym, że rzeczy wartościowe nigdy nie przychodzą od razu, dlatego i odchudzanie wymaga czasu. Warto jednak poświęci go na ten proces. Będziemy wtedy pewni, że jego rezultaty będą trwałe, a my już zawsze będziemy mogli cieszy się doskonałą sylwetką.