Masaże relaksacyjne

Masaż to jedna z form regenracji

Masaż jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na rozładowanie napięcia wywołanego stresem. To doskonała metoda na relaks ciała i ducha. Aby wybrać odpowiedni dla siebie zabieg, przyjrzyjmy się liście najpopularniejszych masaży relaksacyjnych.

Bóle somatyczne spowodowane stresem umiejscawiają się w całym ciele, najczęściej w głowie, plecach i brzuchu. Na każdą z tych dolegliwości pomóc może profesjonalnie wykonany masaż. W rękach specjalisty, przy dźwiękach delikatnej muzyki, będziemy mogli odprężyć się i zregenerować siły do walki z nagromadzonym stresem.

Obfitość rodzajów masaży może przyprawić o zawrót głowy, dlatego warto wcześniej zastanowić się i świadomie dokonać wyboru najlepszego dla nas masażu.

Masaż to doskonała metoda na relaks ciała i ducha

Masaż klasyczny

W zależności od natężenia masaż klasyczny może nas uspokoić lub pobudzić. Może obejmować całe ciało lub skupić się tylko na częściach wymagających szczególnej troski, np. na plecach. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masażu czyli rozcieranie, głaskanie, przesuwanie i wyciskanie oraz oklepywanie. Masaż ma na celu poprawić ukrwienie skóry, niwelować napięcie mięśniowe i głęboko zrelaksować pacjenta.

Masaż aromaterapeutyczny

Jest to masaż wykonany metodą klasyczną. Jego wyjątkowość polega natomiast na użyciu wonnych olejków, które potęgują uczucie odprężenia i wpływają szczególnie kojąco na nasz umysł. Przed zabiegiem, wraz z masażystą, możemy dobrać najprzyjemniejszy dla nas zapach.

Masaż gorącymi kamieniami

Podstawą tego rodzaju masażu jest oddziaływanie na termoreceptory, które mamy w skórze. Do zabiegu używa się technik klasycznych, ale masaż wykonywany jest za pomocą specjalnych, gładkich i ciepłych kamieni pochodzenia wulkanicznego. Powolne przesuwanie ich po ciele sprawia, że nawet najbardziej napięte mięśnie rozluźniają się.

Masaż gorącymi kamieniami. Zdjęcie ilustracyjne

Masaż Lomi Lomi

Ten typ zabiegu cechuje się płynnością ruchów oraz tym, że wykonywany jest w konkretnej intencji. Ma więc charakter nie tylko fizyczny, ale także emocjonalny. Masażysta używa głównie przedramion do masowania, a wszystko odbywa się w towarzystwie radosnej i spokojnej muzyki hawajskiej. Po zabiegu czujemy się wyjątkowo lekko.

W trudnych momentach często zdarza nam się zapominać o regeneracji i chwili relaksu dla siebie. Masaż może okazać się doskonałym sposobem na rozładowanie napięcia po całym tygodniu pracy i może pomóc nam skutecznie walczyć ze stresem.