Nawyk picia wody – jak go wyrobić w codziennym życiu?

Nawyk picia wody

Nawyk ciągłego picia wody może w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy naszego stanu zdrowia. Nawodnienie bowiem jest jednym z najważniejszych warunków sprawnego funkcjonowania organizmu. Jak wyrobić w sobie nawyk regularnego sięgania po pełną szklankę?

Zajęci pracą i obowiązkami domowymi zapominamy o piciu wody w równych odstępach czasowych. Tymczasem ten nawyk może znacznie wpłynąć na nasze zdrowie, bo woda jest nam niezbędna i bierze udział w każdej funkcji naszego organizmu. Oto garść porad, dzięki którym regularne picie wody szybko wejdzie Ci w krew!

Woda zawsze obok

Zadbaj o to, żeby zawsze w zasięgu Twojej ręki była butelka wody mineralnej. Ustaw je w miejscach, w których spędzasz dużo czasu, np. przy służbowym biurku, obok sofy lub w samochodzie.

Nawyk picia wody

Przypomnienia w telefonie

Nowoczesna technologia może przyjść nam z pomocą, gdy chcemy wprowadzić w życie zdrowy nawyk. Skorzystaj z budzika w telefonie, który przypomni Ci o potrzebie wypicia szklanki wody. Już po paru dniach takiego treningu nie będziesz potrzebować przypomnienia – organizm sam da Ci znak, że trzeba sięgnąć po napój. Możesz także zainstalować w swoim telefonie aplikację, która, poza przypomnieniami, będzie obliczać, ile płynów przyjąłeś danego dnia.

Najsmaczniejsza z wód

Choć woda teoretycznie nie ma smaku, w praktyce jej rodzaje mogą się od siebie różnić smakowo. Znajdź swoją ulubioną! Jeśli lubisz bardziej zdecydowane smaki, możesz dołożyć do niej zdrowy dodatek, który go wzbogaci, np. imbir lub świeże listki mięty.

Nawyk picia wody

Karteczka ku pamięci

Na lodówce naklej zabawną kartkę przypominającą Ci o regularnym nawadnianiu. Niech każda wizyta w kuchni zostanie przypieczętowana wypiciem szklaneczki świeżej wody. Posłuży to nie tylko Tobie, ale może zachęci także innych domowników do regularnego picia!

Dzięki zastosowaniu tych kilku łatwych w realizacji porad już po kilku dniach zauważysz, że regularne sięganie po wodę stanie się Twoim nowym nawykiem.