Regeneracja skóry po zimie – jak o nią zadbać?

Regeneracja skóry po zimie – jak o nią zadbać?

Ludzka skóra stanowi największy organ naszego ciała. Tworzy pomost między środowiskiem zewnętrznym i wewnętrznym, ważne jest zatem jej prawidłowe funkcjonowanie. Jak zadbać o skórę zmęczoną po trudach zimy?

Zima to pora, w której skóra narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników. Kilka miesięcy zmiennych i niskich temperatur, silne wiatry czy opady deszczu nie są obojętne dla jej kondycji. Nieestetycznie wyglądająca po zimie: blada, przesuszona, zmęczona- wymaga odpowiedniej pielęgnacji przed przywitaniem wiosny. Jak zatem jej pomóc?

Zabiegi i produkty kosmetyczne

Aby skóra wyglądała zdrowo i estetycznie, warto jej odnowę zacząć od wykonania specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Skutecznie przywrócą one blask na całej powierzchni ciała. Skóra stanie się świeża i nawilżona, a efekty będą długotrwałe i widoczne już po pierwszym zabiegu. Doskonale nadają się do tego polskie kremy Norel do pielęgnacji skóry.

Zabiegi i produkty kosmetyczne. Jak zadbać o skórę po zimie

 

Sauna

Prawidłowe korzystanie z sauny stanowi dobry środek do regeneracji skóry. Według Konrada Gacy sauna może być stosowana nie wcześniej niż od drugiego tygodnia terapii redukcji wagi. Działa ona pozytywnie na organizm pod wieloma względami: głęboko oczyszcza naszą skórę, usuwa toksyny z organizmu oraz wpływa na odprężenie i rozluźnienie mięśni. Wysoka temperatura poprawia krążenie, co sprawia, że zanieczyszczenia są szybciej wydalane.

Ogólne odtruwanie organizmu działa zbawiennie, nie tylko na narządy wewnętrzne, ale także na wygląd skóry. Przed skorzystaniem z sauny należy się jednak zapoznać z regulaminem lub zasięgnąć porady specjalisty, bowiem korzystanie z niej w sposób nieumiejętny, może skutkować niepożądanymi reakcjami organizmu, np. odwodnieniem.

Prawidłowe korzystanie z sauny stanowi dobry środek do regeneracji skóry

Zabiegi pielęgnacyjne

Masaż jest kolejnym elementem regeneracji skóry po zimie, który pomaga przywrócić jej dobrą kondycję, likwiduje mankamenty, a także przygotowuje ją do kolejnych zmian pogodowych.

Szczególną formą masażu, polecaną przez Konrada Gacę, jest automasaż. Jak sama nazwa wskazuje, jest on wykonywany własnymi rękami. Aby osiągnąć odpowiednie efekty, należy wykonywać poszczególne etapy masażu w odpowiednich dniach, skupiając się na wybranych partiach ciała: masowanie rąk (poniedziałek), nóg (wtorek), brzucha (środa, czwartek, piątek) i całego ciała (sobota, niedziela).

Szczególną formą masażu, polecaną przez Konrada Gacę, jest automasaż

Automasaż nie powinien powodować bólu, a rozpoczynając z nim przygodę, czas jego wykonania nie powinien przekraczać pięciu minut dziennie. Warto też zaufać specjalistom, którzy wykonują profesjonalne masaże w GACA CENTRUM oraz GACA Fit HOTEL.

Skóra może być naszą ozdobą przez cały rok, warto więc dbać o jej dobry wygląd, szczególnie w okresie zimy, która może mocno nadszarpnąć jej kondycję. Z pomocą przyjdą nam specjalistyczne kosmetyki, zabiegi pielęgnacyjne i masaże. Nawet niewielkie, ale regularne działania, przyniosą nam widoczne rezultaty.