Skąd się biorą nasze wymówki?

Pokora i konsekwencja w dążeniu do celu

Wymówki – to często właśnie one stają się główną przeszkodą do naszego sukcesu. To przez nie założony cel może wydawać się trudny do osiągnięcia. Skąd się biorą? Jak możemy im przeciwdziałać?

Pozytywne nastawienie jest kluczowe w podejmowaniu każdego działania. Warto oduczyć się wymyślania wymówek przy byle okazji i wykorzystać cały nasz potencjał w dążeniu do celu. Skąd się biorą nasze wymówki i dlaczego wciąż stawiamy przed sobą sztuczne ograniczenia?

Pokora i konsekwencja w dążeniu do celu

Twoje przeszkody na drodze do sukcesu

Zawsze o wiele łatwiej o wymówki niż o konkretne i trwałe rozwiązania. Dużo wygodniej doszukiwać się dziury w całym, aniżeli tworzyć skuteczną drogę do sukcesu. Konfrontacja z własnym lękiem, lenistwem czy brakiem kompetencji jest o wiele trudniejsza niż poszukiwanie przyczyn problemów w świecie zewnętrznym. Oczywiście problemy pojawiają się zawsze, na każdym etapie naszego życia. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy się im poddawać, ulegać presji otoczenia i nie przezwyciężać własnych słabości. Jak jest naprawdę? Na to pytanie musimy sobie szczerze odpowiedzieć, bo tylko my znamy prawdziwą odpowiedź. Często kieruje nami słomiany zapał i lenistwo, a nie prawdziwe ograniczenia. Entuzjazm maleje wraz z upływem czasu. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, co buduje kolejne barykady na naszej drodze do sukcesu. Najczęściej są to banalne wymówki. Następnie warto znaleźć sposób na to, jak te barykady przezwyciężać krok po kroku, czerpiąc z tego zasłużoną satysfakcję.

Pokora i konsekwencja w dążeniu do celu

Nie narzekaj, możesz wszystko i potrafisz wszystko

Istnieje pewien kłopotliwy stereotyp o Polakach. Domyślasz się jaki? To narzekanie. Nawet gdy wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia, to tylko złudzenie. Zawsze możesz zrobić kolejny ruch i trwale zmienić swoje życie na lepsze. Musisz zrozumieć, że możesz wszystko. Kluczem do sukcesu jest dobrze zaplanowane działanie i konsekwencja. W tym precyzyjnym zamierzeniu nie ma miejsca na narzekanie. Pozostaje za to duże pole do pozytywnych myśli i emocji. Zapomnij więc o tym, co negatywne! Doszukuj się pozytywnych treści!

Uwierz w siebie. Już najwyższy czas!

Wiara w siebie to gotowy przepis na sukces. Sam motywuj się do działania! Głowa do góry i do dzieła! Powiedz sobie: dobra robota, Wojowniku! Pokonałeś kolejne bariery! Uśmiechnij się do siebie! Ten dzień jest piękny! Bądź sobą! Wtedy świat będzie po Twojej stronie, a ty zyskasz siłę, żeby go zmieniać, by osiągnąć swój zamierzony cel.

Pokora i konsekwencja w dążeniu do celu

Usuń ze swojego słownika: „nie mogę” i „nie potrafię”

To zwroty, o których powinieneś zapomnieć. Stoją na drodze do Twojego dobrego samopoczucia i sukcesu. Możesz wszystko. Wszystkiego możesz się nauczyć, wszystko przezwyciężyć. Po prostu zamień „nie” na „tak”. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile zależy od pozytywnego nastawienia. Najważniejsze są chęci. Stwierdzenia takie jak „nie dam rady” od dziś dla nas nie istnieją. Zamieńmy je na „potrafię”, „umiem”, „nauczę się”, „chcę” oraz „dam radę”. Możesz to zrobić już dziś! Wygrać walkę o swoje marzenia. Pamiętaj, by wyeliminować negatywne stwierdzenia i zwroty z Twojego słownika. Od razu poczujesz się lepiej.