Suplementacja regeneracyjna – dlaczego jest taka ważna? Rodzaje suplementów

Suplementacja regeneracyjna - dlaczego jest taka ważna

Wspierając odchudzanie suplementacją, zwiększamy efektywność diety i treningów. Bardzo ważna jest suplementacja regeneracyjna, bowiem od tego, w jakiej kondycji jest nasz organizm, zależy, czy będziemy mieli siłę na dalszy rozwój fizyczny.

Dlaczego warto zadbać o suplementację?

Dla osób redukujących wagę zdrowie jest ważne, ale liczy się także poprawa wyglądu zewnętrznego. Dieta i regularne treningi mogą być dość obciążające dla organizmu. Wtedy, mimo że chudniemy, nasza uroda zdaje się na tym cierpieć. To wina wolnych rodników. Z tego właśnie powodu warto, już od początku procesu redukcji wagi, wspomagać się suplementacją, która uzupełni na bieżąco braki w witaminach i mikroelementach.

Suplementy podstawowe

Dla osób chcących uzupełnić ogólne niedobory najlepszym wyborem, zaraz pod dobrze zbilansowanej diecie, będzie preparat witaminowy, zawierający odpowiednio dobraną kompozycję witamin i minerałów. Taki dzienny zastrzyk potrzebnych substancji pozwoli naszemu organizmowi zachować pełnię sił i pomoże mu w codziennej walce z drobnoustrojami. Konrad Gaca, wraz z belgijskimi ekspertami, stworzył suplement, „Vitamin King”, który powstał specjalnie z myślą o pomocy ludziom walczących z otyłością.

Koktajle proteinowe

Organizm pozwala na gubienie zbędnej tkanki tłuszczowej tylko w momencie, gdy jest w pełni zregenerowany. Aby usprawnić i przyspieszyć ten proces po intensywnym treningu, bardzo dobrym pomysłem jest spożycie zaraz po nim koktajlu proteinowego. Tzw. meal drink zawiera w swoim składzie aminokwasy rozgałęzione i glutaminę, które wspomagają regenerację powysiłkową. Koktajl białkowy da także ochronę mięśniom oraz pomoże im w rozroście, dlatego w czasie odchudzania możemy zachować jędrne ciało. W GACA SYSTEM kuracjusze mają do wyboru meal drink oraz molkę – koncentrat serwatki z węglowodanami. Takie koktajle mogą być także wspaniałą możliwością na urozmaicenie dietetyczne.

Koktajle proteinowe. Zdjęcie ilustracyjne

Antyoksydanty

Do tej grupy należą przede wszystkim koenzym Q10 oraz witamina E i C. Witamina C pomaga skórze stać się wytrzymałą i pełną blasku. Ponadto, wspomaga obniżanie tętna oraz przyspiesza leczenie zakwasów. Witamina E z kolei dba o wzrost sprawności fizycznej oraz ochrania mięśnie przed niszczeniem podczas treningu.

Suplementy uzupełniające

Suplementacja uzupełniająca jest dedykowana osobom ze szczególnymi potrzebami zdrowotnymi. Należą do niej np. preparaty ułatwiające wydalanie wody z organizmu lub wzmacniające stawy. W GACA SYSTEM dostępne są produkty specjalnego przeznaczenia, np. Water Out lub Appetite Stop, który ma za zadanie zmniejszać apetyt i przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej.

Suplementacja regeneracyjna powinna interesować każdego, kto chce schudnąć zdrowo i trwale. Ważne jest, żeby wybierać produkty tylko najwyższej jakości i ze sprawdzonych źródeł.

Suplementacja regeneracyjna powinna interesować każdego, kto chce schudnąć zdrowo i trwale